معرفی انواع پارچه | کاربرد های انواع پارچه |


انواع پارچه

پارچه ها از مواد مختلف خام تولید می شوند که از طبیعت یا مصنوعی تولید می شوند یا از هر دو ترکیب می شوند. پارچه ها را می توان بر اساس مبدا فیبر ها و فرآیندهای آن و یا استفاده از آن پایان داد.
پارچه های طبیعی آنهایی هستند که از الیاف حیوانات کت، کیکون کرم ابریشم و دانه های گیاهی، برگ و ساقه ایجاد می شود. این تنفس است و هرگز باعث خارش خفیف از نرم بودن و با دوام نمی شود. پارچه طبیعی بهترین انتخاب برای همه است. این رنگ از نور UV تغییر نمی کند و تا زمانی که مواد از دست رفتن قدرت کشش خود، گرم نمی شوند.
پارچه های مصنوعی یا ساخته شده از پارچه ساخته شده از الیاف است که به طور کامل ساخته شده از مواد معدنی یا مواد آلی با مواد شیمیایی است. پارچه های مصنوعی خواص متعددی دارند و هدف آن تولید و تکمیل آن است. بعضی از آنها بسیار سبک وزن هستند، در حالی که دیگران رطوبت و خشک شدن سریع را دارند. بعضی از آنها بسیار لوکس هستند و برخی دیگر پارچه های طبیعی را تقلید می کنند و برخی نیز بسیار قوی و دشوار هستند.
پارچه از الیاف طبیعی

پارچه پنبه ای

پارچه ای که اعتقاد بر این است که بیشتر تسکین دهنده و امن است به عنوان پارچه پنبه نامیده می شود. استفاده بی شماری از پارچه پنبه ای برای لباس های نوزاد و یا رختخواب، نشان دهنده زندگی نرمال و راحتی پوست است. پارچه پنبه دارای ویژگی متمایز است که به راحتی با نیازهای آب و هوایی تنظیم می شود و به همین دلیل است که تمام فصل پارچه نامیده می شود. در فصل تابستان پارچه پنبه، بدن را خنک نگه می دارد و عرق را به راحتی جذب می کند در صورتی که در فصل زمرد پوشیدن احساس گرمي می کند.

پارچه ابریشم

ابریشم به قوی ترین پارچه طبیعی در جهان شمرده می شود. از لحاظ ظاهری، ظرافت، زیبایی و لوکس، پارچه ابریشم مشهور است که یکی از پارچه های با کیفیت بالا است که در همه انواع آب و هوای راحتی به کاربر می بخشد. نگه داشتن بدن در تابستان و گرم شدن در زمستان، ابریشم در طول 2640 درجه سلسیوس کشف شد. در چین. امروزه انواع مختلف ابریشم موجود در بازار مانند چیفون، ژرژت، Organza، Crepe de Chine، Duponi، Noil، Pongee، Shantung، Tussar و غیره وجود دارد. از آنجا که از انواع مختلف طراحی، بافندگی و کیفیت، پارچه ابریشمی هند محبوب در سراسر جهان.
پارچه ابریشم عمدتا برای ساخت لباس های لوکس و گران قیمت و مبلمان خانگی استفاده می شود. پارچه ابریشم هند در سراسر جهان محبوب است در حالی که ایالات متحده آمریکا تولید کننده عمده محصولات ابریشم با فرانسه و ایتالیا نیز در همان خط تولید پارچه های ابریشمی با ارزش بالا در اروپا دخیل هستند.

پارچه کتانی

کتانی به عنوان پادشاه پارچه طبیعی نامیده می شود. پارچه کتانی به طور گسترده ای برای ساخت پوشاک و مبلمان خانگی نیز استفاده می شود. پارچه کتان، یک فیبر طبیعی است که برای انواع مختلف پوست مورد استفاده قرار می گیرد. پارچه کتان نیز برای پوست حساس توصیه می شود زیرا خواص طبیعی آن را برای آلرژی مقاوم می سازد.پارچه کتان باعث مشکلات مانند تحریک، واکنش های آلرژیک و غیره نمی شود. فیبر طبیعی پارچه ای آن را قوی و با دوام می سازد. کتانی پارچه قابل نگهداری آسان است. هیچ درمان ویژه ای برای کتانی لازم نیست. آن را می توان به سادگی توسط دست های شسته شده است. اگرچه پارچه کتانی برای انواع لباس استفاده می شود، اما اغلب برای اقلام مورد استفاده در منزل مانند رومیزی، روتختی، پرده و غیره استفاده می شود

پارچه پشم

پارچه پشم نرم، قوی و بسیار بادوام، گرما و ظاهر جذاب را فراهم می کند. این پارچه ای است که خشک کننده را هنگام خشک شدن و خشک نگه داشتن آن هنگام گرم می کند. پشم کردن پوست از بدن، پارچه پشم، به راحتی چروک نمیکند و به سایش خاک و پاره شدن مقاوم است. این نیز با داشتن کیفیت سوزاندن در هنگام قرار دادن بیش از شعله، آن را فقط تلخ است. پارچه پنبه ای از پارچه پشم به عنوان پوشش برای چکش پیانو استفاده می شود. همچنین در جذب بوی ها و نویز در ماشین آلات و بلندگوهای استریو مورد استفاده قرار می گیرد. پارچه پشمی برای لباس بیش از دوازده هزار سال استفاده می شود نه تنها از گوسفند، در حالی که ژاکت های قهرمانی به طور گسترده ای از بز استفاده می شود.

پارچه پشم مجهز به ویژگی های مختلف مانند گرم، مقاومت در برابر چین و چروک، سایش و اشک است، وزن آن سبک و با دوام است که همچنین رطوبت را جذب می کند. تا به حال در پتو و فرش استفاده شده است، امروز تقریبا در هر کمد لباس شامل پوشاک ساخته شده از پارچه پشمی است.

پارچه چرمی

شرایط گرم و سرد بسیار راحت است، پارچه چرم تحت تاثیر دمای محیط نیست. اضافه کردن لوکس کلاسیک، دلپذیر به لمس و راحتی، پارچه چرم نرم، الاستیک و جامد است. پارچه چرم با کیفیت جذب بخار آب بدون از دست دادن خشکی و حفظ به شکل اصلی در هنگام کشش رحمت.

پارچه رامی

پارچه رامی با ویژگی هایی مانند جذب رطوبت، نفوذ پذیری هوا به عنوان یک پارچه تابستانی ارزشمند است که توسط اسید ملایم آسیب دیده و مقاوم در برابر قلیایی است.
پارچه کانو

پارچه کانن بسیار متنوع در تعداد بی شماری از محصولات مانند کفش، مبلمان، پوشاک، لوازم جانبی و مبلمان خانگی استفاده می شود. پارچه کتانی پارچه ای است که معمولا برای گرما، نرم و دوام آن شناخته شده است. پارچه های کانن برای ارائه زیبایی زیبا، بهترین لباس برای ساختن لباس است که می تواند شرایط سخت و طولانی را پشت سر بگذارد. پارچه لباس محافظ UV دارای کیفیت عایقی است که اجازه می دهد لباس در تابستان سرد شود.
از ویژگی های مانند دوام، جذب، عایق، پارچه پوشاک، مقاومت در برابر آب بهتر است پس از هر محصول دیگر پارچه. از ساقه گیاه بدست می آید، بهترین پارچه های کنف در ایتالیا تولید می شود. پارچه های کنف به عنوان یک انتخاب عالی برای لباس های راحت، دکوراسیون منزل، پارچه های کنف نیز در تولید لباس، پرده ها، پارچه های تزئینی، اثاثه یا لوازم داخلی، روتختی، رومیزی، ورق، حوله های سفالی، بوم و غیره استفاده می شود.

پارچه جوت

از پارچه های قوی و با دوام، پارچه های جوت به طور ایده آل به عنوان کیسه های یا کیسه ای برای بسته بندی از زمان پیری استفاده می شود. پارچه جوت بسیار جالب است برای لباس مد روز، مبلمان خانگی و لوازم جانبی مد. بنگلادش به عنوان بزرگترین سازنده پارچه جوت با هند به عنوان دومین تولید کننده محصولات جوت، شمارش می شود.
مهمترین استفاده از پارچه جوت است که در تولید فرش، مشمع کف پوش، بند ناف و پیچ و مهره وجود دارد. این گاهی اوقات به عنوان یک پارچه برای پوشش چشمان داخلی صندلی های اتوماتیک استفاده می شود. گاهی اوقات به عنوان لوازم جانبی مد استفاده می شود برای لباس مد، پرده، پارچه، و غیره

پارچه از الیاف مصنوعی

استاته پارچه

ساخته شده از سلولز و به دست آوردن با بازسازی چوب و پنبه چوب، پارچه استات مقاوم در برابر انقباض، پروانه و کپک. پارچه استات است پارچه ای است که به نظر بسیار نرم و لوکس درست مانند پارچه ابریشمی می دهد.

پارچه ابریشمی

خیاطی به طور عمده به یک پارچه ساده بافته شده با پارچه ای بافته شده با پارچه ای نرم اشاره می کند. پارچه های ابریشمی را می توان با استفاده از الیاف مختلف مانند ابریشم یا مصنوعی، پنبه و غیره تولید کرد، اما پارچه های شفاف به طور کلی با الیاف مانند نایلون یا ابریشم مرتبط هستند. پارچه های ابریشمی به راحتی می توانند در مقابل هر سایه دلخواه رنگ می کنند. خیاطی برای لباس های عروس استفاده می شود و همچنین در لباس های شب، لباس های مجلسی و روسری ظاهر می شود. خیاطی را می توان با استفاده از مواد مختلف مانند ابریشم، پلی استر و یا مصنوعی ساخته شده است. پارچه ابریشمی انتخاب کلاسیک برای ساخت بلوز و انواع مختلف لباس است. پارچه ابریشمی به نظر می رسد جادویی به شخصیت لباس و پوشنده است.

پارچه اکریلیک

پارچه اکریلیک نوعی فیبر مصنوعی است که مصنوعی تولید می شود. پارچه اکریلیک نیز می تواند به عنوان تقلید از پشم اشاره شود. پارچه اکریلیک برای بار دادن پوشاک و بسیاری چیزهای دیگر استفاده می شود. استفاده اصلی از پارچه اکریلیک در لباس مانند پیراهن و بسیاری از لباس های بانوی دیگر است. همچنین پارچه های اکریلیک در صندلی های صندلی و مبل های سفس نیز استفاده می شود. پارچه اکریلیک برای سختی و توانایی مقاومت در برابر سایش و پاره شدن شناخته شده است. اکریلیک برای دوره طولانی مدت لعاب را از دست نمیدهد.
پارچه اکریلیک عمدتا به دو شکل موجود است: “Courtelle” و “Orlon”. این پارچه ها برای دوام آن و به ویژه Orlon شناخته شده است؟ برای کمبود وزن آن حساب شده است. این نوع از پارچه های اکریلیک گزینه های بسیاری را در شکل ها و طرح های مختلف ارائه می دهد. در بازار، چندین تولید کننده و عرضه کننده در زمینه پارچه اکریلیک وجود دارد. این نشان می دهد محبوبیت پارچه اکریلیک در میان توده ها. افرادی پارچه های اکریلیک را ترجیح می دهند زیرا در مقادیر کمتری نسبت به سایر پارچه ها در دسترس هستند. علاوه بر این، این الیاف به مدت طولانی مدت باقی می ماند. پارچه اکریلیک بهترین نمونه از اختراع بشر در صنعت پارچه است. و از آن جا با توجه به ارزش عالی غرور، زمانی که قرار داده شده است.

Organzaپارچه

Organza اساسا به یک پارچه نازک و ساده، یک پارچه خالص است که از رشته های پیوسته کرم های ابریشمی ساخته شده است. در مد مد زمان بسیاری از orgzas با فیبرهای مصنوعی رشته مانند نایلون و پلی استر بافته شده است، اما بسیاری از organzas شیک بافته شده در ابریشم.

مورد محبوب ترین ساخته شده از پارچه organza کیسه است. طرح های مختلف و اشکال کیسه های پارچه ای organza جذب مردم نسبت به آنها هستند. اضافه کردن یک لمس خوب با پیچیدگی و منحصر به فرد پارچه Organza انتخاب میلیون ها نفر است.

پارچه Lastex

پارچه Lastex اساسا به یک الیاف الاستیک که از لاتکس ساخته شده اشاره می کند. علاوه بر این پارچه پارچه بچه گربه با دیگر الیاف پیچیده مورد استفاده قرار می گیرد و قصد ساخت پارچه های مختلف مانند لباس اسپندکس و پایه را دارد.

پارچه نایلون

اصطلاح نایلون از نیویورک و لندن مشتق شده است. نایلون یکی دیگر از الیاف مصنوعی است که معمولا در میان توده ها استفاده می شود. پارچه ای که از نایلون تشکیل شده است، فیبر نایلونی نامیده می شود که در انواع استفاده، مانند لباس، ورق، پوشش ها و بسیاری دیگر از لوازم خانگی و صنعتی استفاده می شود. پارچه نایلون در میان تمام پارچه های دیگر ترجیح داده شده است، زیرا واقعا قوی است و توانایی قوی از کشش را دارد. الاستیسیته بالا از پارچه های نایلون باعث می شود آن را به طور اولیه استفاده در مانند چمدان چمدان، کیف پول و بسیاری دیگر. علاوه بر این، پارچه های نایلونی را آسان می کند نگهداری می شود به عنوان تمیز و خشک بدون هیچ گونه تلاش خاص.
پارچه نایلون در جدیدترین فرم ها استفاده می شود که بسیار سبک تر و سبک تر از وزن هستند. از آنجا که بسیار با دوام است، پارچه نایلون باعث می شود پارچه یا دیگر طولانی مدت و پوشیدن و اشک مقاوم. نایلون پلیمر آمید است، به نام پلی آمید استخراج شده از نفت. نایلون یک محصول آسان برای تولید است به عنوان نیاز به زمان کمتری و همچنین توجه کمتر. این در واقع باعث می شود پارچه نایلون یک محصول خوب برای تجارت و کسب درآمد باشد. استفاده روزافزون و محبوبیت پارچه نایلون، بهترین محصول را برای تجارت ساخته است.

پارچه مخملی

مخملی یکی از ساده ترین و نرمترین در میان انواع دیگر پارچه است. Velvets به خصوص خواص متمایز آن تولید و پردازش می شود. پارچه مخملی در انواع لوازم مانند لباس، از جمله شلوار، پیراهن و بسیاری دیگر استفاده می شود. همچنین پارچه های مخملی در ورق های تخت، پرده ها، پرده ها و غیره استفاده می شود. پارچه های مخملی در هر ارزیابی از لحاظ براق بودن یا لعاب بی پایان نیستند. پارچه مخملی، با توجه به ظاهر کلاس خود و قیمت پایدار، آن را به عنوان پارچه ترین پارچه ساخته شده است.
در زمان های مدرن، پارچه های مخملی در طرح های مختلف و رنگ ها استفاده می شود. و همچنین قوی تر و انعطاف پذیر تر از زمان های گذشته است. پارچه های مخملی جدیدتر نیاز به نگهداری کمتر دارند و می توانند به راحتی شسته و خشک شوند. استفاده از نوآوری های مدرن در ترکیب پارچه های مخملی آن را به راحتی قابل دسترسی برای توده های رایج است. امروزه در بازار، مارک های متعددی برای پارچه های مخملی وجود دارد، و خیلی بیشتر از این نیز می آیند. با رقابت سالم در بازار، مارک ها طرح های جدید و رنگ های متنوعی را برای پارچه های مخملی ارائه می دهند و این نیز در حداقل قیمت ها است. به همین دلیل است؛ بازار صنعت پارچه مخملی را امن تر و مطمئن تر برای سرمایه گذاری می داند.

پارچه پلی استر

پلی استر یک نوع پارچه است که به طور طبیعی یافت نمی شود. پارچه پلی استر مرد ساخته شده است. پارچه پلی استر به طور گسترده ای در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و در بازارها بسیار تقاضا دارد. این پارچه دارای ویژگی های گوناگونی است که به دلیل آن بسیار محبوب است مانند مقاومت در برابر چین و چروک و بازگشت به شکل صاف آن. پارچه پلی استر بسیار قوی و نرم است.
پارچه پلی استر نیز می تواند با پارچه های دیگر برای ساخت یک پارچه قوی و با دوام و یا برای دستیابی به هر انگیزه دیگری مخلوط شود. به عنوان مثال، در اثاثه یا لوازم داخلی، پلی استر به طور کلی با پشم برای مخلوط کردن خرد کردن و کاهش محو شدن مخلوط است. استفاده های مختلف از پارچه پلی استر مانند آن است که در پرده های حلقه، پارچه، پوشش کف، فرش پرتاب، ملافه، و به عنوان یک ماده مخلوط کردن یا عایق بندی استفاده می شود وجود دارد.

پارچه تافتا

پارچه تافتا یک پارچه بافته شده ساده و نرم و صاف است که با ظرافت کم آن تولید می شود از الیاف مختلف مانند روکش، ابریشم یا نایلون. پارچه تافتا به طور گسترده ای در تولید پوشاک زنان استفاده می شود. پارچه تافتا دارای یک الگوی منحصر به فرد موج دار یا موجی است که شباهتی به لکه آب یا علامت دارد، با مناطق خشن و براق که منعکس کننده نور هستند متفاوت است.

کلمه “Taffeta” منشاء آن از ایران است و به معنی “پیچ خورده بافته شده” است. به طور کلی ساخته شده با بافت ساده، نخهای پیچیده و نخ پرچرب است. یک پارچه بافت پارچه با کیفیت خوب نشان می دهد آثار هنری به شیوه ای بهینه است.

پارچه جین

پارچه جین دارای یک توری پنبه ناهموار است. در پارچه جین طناب تحت دو یا بیش از دو الیاف طناب عبور می کند که رینگ های مورب مشترک را تولید می کند که در پشت پارچه قابل شناسایی است. رینگ مورب موجود سازی پارچه جین را از اردک پنبه جدا می کند. پارچه جین به طور کلی با رنگ indigo رنگ شده است تا جین آبی ایجاد کند، هرچند ژان یک پارچه نساجی سبک تر و سبک تر را نشان می دهد.

پارچه جین پارچه در مقیاس وسیع در سراسر کشورهای جهان استفاده می شود. بافت زنده و توانایی ارائه آسایش افراطی، آن را یکی از نیازهای نهادهای مد تمام می کند. با تجربه خرید شاداب، مردم در حال حرکت به سوی خرید طرح های جدید نوآورانه از پارچه جین می روند.

پارچه ای پارچه ای

پارچه رشته اساسا این است که فیبر نساجی مصنوعی است که توسط راه حل سلولز از طریق spinnerets به دست می آید. به عبارت دیگر پارچه مصنوعی یک نتیجه نهایی از فیبرهای تقویت کننده است. Rayon یک نوع منحصر به فرد از پارچه است که نمی توان آن را یک پارچه مصنوعی یا طبیعی دانست. روند ساخت روستاها کاملا متمایز است؛ از طریق آن منابع طبیعی خام تبدیل می شود تا عملی شود.

Rayon یک پارچه است که می تواند بافته شده یا بافتد؛ بیشتر اطمینان از استفاده چند منظوره. کارایی پارچه rayon نسبتا بالاتر از پارچه تافته یا پارچه دیگر است. این نیز اقتصادی است. به غیر از این، بافت نرم آن باعث می شود که روبان یکی از زیباترین پارچه ها باشد. پارچه رینگ به طور گسترده ای در ساخت تعدادی از پوشاک و وسایل اقامتی خانه استفاده می شود.

پارچه اسپندکس

با توجه به کیفیت نگهداری فرم عالی، پارچه اسپندکس به طور گسترده ای به عنوان پارچه مد استفاده می شود. نکته مهم در مورد پارچه اسپندکس این است که آن را حتی پس از کشش تا 600 بار به ساختار اولیه آن می اندازد. پارچه اسپندکس قوی با استحکام فوقالعاده مقاوم به حرارت و روغن خشک است. ارائه دهنده راحتی و انعطاف پذیری عالی، وزن آن را بر روی بدن مصرف کننده قرار نمی دهد.

با ویژگی هایی مانند انعطاف پذیری، عقب رفتن به شکل اصلی، مقاومت در برابر گرما خشک و سایش، پارچه اسپندکس احساس می کند و هنگامی که ترکیب می شود بهتر و مناسب تر می شود و البته یک نگاه بهتر می شود. اسپندکس از ویژگی های حفظ شکل شگفت انگیز آن در ساخت لباس زیر و حمایت از شل استفاده می شود. این احساس احساس محدودیت ایجاد می کند و قطعه لباس های قوی تر و متنوع تر می شود. ارائه مقاومت در برابر جوش و روغن زیتون پارچه اسپندکس بیشتر پایدار و با دوام است.

پارچه ژرژت

Georgette ابریشم ابریشمی و ابریشمی مانند پارچه لباس است که اغلب همراه با سطح خفیف و کرمی است. به عبارت ساده، این یک پارچه سبک وزن است که راحتی بیشتری را ارائه می دهد. این پارچه معمولا از ابریشم یا پلی استر ساخته شده است. در مقایسه با نوعی پارچه ابریشمی، ابریشمی و کمی سنگین است.

اگر به کمترین هزینه و بسیار کاربردی می پردازد، تعداد زیادی از هنر جورجت را ترجیح می دهد. با توجه به نفوذ و منحصر به فرد آن، یک پارچه ژرژت، یک مورد سخت در صنایع مد نشان می دهد.

ویسکوز پارچه

از زمان اختراع خود، ویسکوز به طور گسترده ای برای پوشش پارچه استفاده می شود. توسعه آن با گذشت زمان موجب شده تا ویسکوز به موضوع برای گلدوزی و ترمیم منجر شود. با پیشرفت بیشتر، ویسکوز به طور کامل پشم و پنبه قدیمی را جایگزین کرده و به طور گسترده ای برای جوراب زنانه و لباس زیر استفاده می شود.

با توجه به طبیعت فاسد شده، ویسکوز اغلب حاضر نیست در تولید اشیای جامد مانند دسته های چتر و غیره استفاده شود. امروزه پارچه ویسکوز به طور گسترده ای برای پوشش دادن و مونتاژ استفاده می شود، زیرا پایه ای برای حوله و سفره است.

پارچه پارچه قهوه ای

با توجه به اثربخشی هزینه، نفوذ و طول عمر، پارچه خاکستری به طور گسترده ای برای تولید پارچه استفاده شده است. پارچه های خاکستری بافته با توجه به افزایش تقاضای بازار، به طور فزاینده ای محبوب شده اند. لباس های ساخته شده از پارچه خاکستری به سادگی می تواند به عنوان خیره کننده در هر و هر جنبه نامیده می شود.

نمایش زیبایی های بسیار زیاد و آشکار گرایش زرق و برق، لباس های ساخته شده با استفاده از پارچه خاکستری حاکم بر بازار بین المللی است. خرید با شکوه می تواند با در دسترس بودن بافت های مختلف، پایان و اندازه پارچه خاکستری انجام شود.

پارچه پلی پروپیلن

پارچه پلی پروپیلن به ویژه برای فصل زمستان مناسب است، چرا که تنها لایه ای از صدها درصد نوار پلی پروپیلن معمولا خشک می شود و به همین علت بدن آن را گرمتر می کند. پارچه پلی پروپیلن سبک وزن با کیفیت بالا در فصل زمستان ترجیح داده می شود زیرا این امکان را برای کاربر فراهم می کند که هر فعالیت متوسط ​​را در آب و هوای سرد با سهولت انجام دهد.

پارچه پلی پروپیلن اساسا از هیدروفوب تشکیل شده است که هرگونه امکان رطوبت در چنین پارچه ای را از بین می برد و بخار رطوبت را از پوست دور می کند. با قرار دادن تعداد زیادی از ویژگی ها، پارچه پلی پروپیلن به سادگی می تواند در هر جنبه ای خیره کننده باشد.

پارچه ساتن

پارچه های Satin نیز گفته می شود پارچه های ظریف ترین. دلیل پشت سر آن ظاهر شگفت آور و سطح صاف است. پارچه Satin در بارهای پوشاک و بسیاری چیزهای دیگر استفاده می شود. پارچه مخصوص ساتن مخصوص زنان بشمار می رود در انواع لباس مانند بلوز، شورت، لباس، و لباس های دیگر. همچنین پارچه ساتن برای ورق های تخت، پرده ها و بسیاری دیگر از اهداف تزئینی استفاده می شود. براق بودن پارچه ساتن واقعا باعث می شود طبقه بندی مواد بالا باشد. در بالای آن پارچه Satin در گزینه های مختلف رنگی مانند سیاه، قرمز، سبز، بنفش، آبی و غیره استفاده می شود.

پارچه ساتن به طور کلی از ابریشم یا مصنوعی ساخته شده است و به همین دلیل است که بسیار صاف است. همچنین پارچه های ساتن در وزن های مختلف استفاده می شوند و معمولا بسیار سبک هستند. همچنین، ساتن بسیار ظریف است و با توجه و مراقبت زیادی انجام می شود. پارچه های ساتن نیاز به تنظیم خوبی از واحد تولید و پردازش به عنوان هر و هر رشته از پارچه ساتن باید به خوبی knitted. تقاضای عظیم پارچه ساتن در میان توده ها چیز جدیدی نیست، زیرا مدت هاست که از پارچه های مورد نیاز ساخته شده است. در حال حاضر، با ظاهر نوآورانه طراحان، محدوده قابلیت استفاده از پارچه ساتن مانند هرگز پیش از این گسترش یافته است.

پارچه های مخصوص استفاده

پارچه صنعتی

پارچه صنعتی پارچه ای است که معمولا از فیبر های ساخته شده از قبیل فایبر گلاس، کربن و الیاف آرمید ساخته می شود. این پوشش طیف گسترده ای از عرض، وزن و ساخت و ساز به ویژه ساخته شده برای پاسخگویی به یک برنامه خاص است. پارچه صنعتی برای اهداف تزئینی استفاده می شود. پارچه های صنعتی با ضخامت های مختلف و ساختارهای پارچه ای پایه ای مانند دشت، لنو، ساتن، سبد و غیره بافته شده است. این در درجه اول برای فیلتراسیون، محصولات دریایی و تفریحی، عایق، الکترونیک، تجاری و ساختمانی و لباس های محافظ و غیره استفاده می شود.

فایبر گلاس پارچه

فایبر گلاس یک ماده است که عموما از الیاف شیشه ای بسیار خوب تشکیل شده و اغلب در تولید محصولات مختلف مانند پارچه، نخ، عایق و اشیاء ساختاری استفاده می شود.

پارچه فیلتر

پارچه فیلتر برای عملکرد و طول عمر آن شناخته شده است. با این حال یک پارچه فیلتر برای دمای بالا و مقاومت شیمیایی آن شناخته شده است.

پارچه کربن

پارچه کربن به طور کلی در برنامه های مختلف مانند لنت ترمز، هواپیما داخلی، تیغه های ماشینی، ابزار دستی، سازه های اولیه و ثانویه، کلاه ایمنی و غیره استفاده می شود. به طور گسترده در کاربرد هوا فضا استفاده می شود، پارچه کربن حداکثر درجه سختی را در هواپیما فراهم می کند.

یک پارچه کربنی با ظرافت، به خاطر وزن سبک و قدرت آن بسیار شناخته شده است. پارچه کربن نیز با ویژگی های مختلفی از قبیل مقاومت در برابر آتش، ابعاد ثابت، سبک وزن، قدرت بالا و غیره مشخص می شود.

پارچه وینیل

به خوبی دیده می شود که تعداد زیادی از پارچه های وینیل ساتن و نقطه مقاوم در برابر. پارچه وینیل به طور کلی با رنگدانه های تثبیت شده با اشعه ماوراء بنفش ایجاد شده است و این بخش بسیار حائز اهمیت است اگر برنامه کاربردی در مورد پارچه وینیل شامل قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید باشد.

پارچه ای ساده

پارچه های ساده به خاطر آرامش و دوام طولانی مدت آنها شناخته شده است. لباس های ساخته شده از پارچه های ساده ما به سادگی می تواند به عنوان محدوده قابل توجه ترین و منحصر به فرد از لباس موجود در حال حاضر نامیده می شود. با انواع موجود در پارچه ساده، انتخاب بی پایان است. پارچه های ساده نیز به خاطر دوام و هزینه بهره وری آنها شناخته شده است.

لباس های ساخته شده با استفاده از پارچه های ساده، کاملا با هر کدام از ویژگی های منحصر به فرد و جذابیت زیبایی شناختی، توانایی جذابیت آن را دارد. کیفیتی که همراه با راحتی آن، لباس پارچه پالین برای لباسهای اوقات فراغت بسیار محبوب است. در میان تجمع وسیع پارچه های موجود، پارچه ی ساده ترین پارچه ی محبوب است.

پارچه مخلوط

پارچه ترکیبی ترکیبی از رشته های استخراج شده از منابع طبیعی یا مصنوعی با درمان مواد شیمیایی است. انواع مختلفی از پارچه مانند پارچه مصنوعی، پارچه طبیعی و بسیاری دیگر وجود دارد. پارچه مخلوط فرم خاصی از پارچه است که دو یا چند ویژگی عناصر را تشکیل می دهد. تخصص این پارچه مخلوط این است که در ترکیب و ظاهر متفاوت است. همچنین پارچه های مخلوط با هر وسیله نقلیه سخت تر و مقاومت بیشتری دارند. اشکال بسیاری از پارچه های مخلوط وجود دارد، اجازه می دهد نگاهی به آنها بیاندازیم
پارچه ابریشمی ترکیبی: ابریشم در پارچه ترکیبی، شگفت آور در ظاهر و سبک است. این استانداردهای پارچه های مخلوط را افزایش می دهد. همچنین پارچه های مخلوط ابریشمی به خاطر صاف بودن و کیفیت بالا بدون کیفیت شناخته می شوند.
پارچه جوت مخلوط: جوت بهترین نمونه از سختی و دوام است. از این رو پارچه های مخلوط جوت نیز سخت تر است و کیفیت بالا را برای دوره طولانی تر حفظ می کنند. همچنین پارچه مخلوط جوت برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان پارچه قادر است هر نوع وزن را نگه می دارد.
به غیر از بالا، انواع مختلفی از پارچه مخلوط وجود دارد. پارچه های مخلوط به لحاظ علمی مورد تایید قرار می گیرند و مناسب هر نوع کاربردی هستند.

پارچه PTFE

پارچه PTFE به خوبی برای سطح فوق العاده ای که به کاربر اجازه می دهد کار خود را به طور مساوی و کارآمد انجام دهد مشهور است. به خوبی دیده می شود که پارچه PTFE به اشک و سایش مقاوم است. پارچه با دوام طولانی مدت، PTFE حتی در دماهای بالا همچنان باقی می ماند. پارچه PTFE مقاوم در برابر مواد شیمیایی، خوردگی و رطوبت است.

منحصر به فرد بودن و ظرافت از پارچه PTFE قادر به تحت تاثیر قرار دادن کاملا کسی است. پارچه با کیفیت بالا PTFE محبوبیت زیادی را در قدردانی از افزایش تقاضای بازار به دست آورده است.

پارچه کرم

طیف گسترده ای از پارچه کرم از کشمیر در شمال غربی هند می آید. از نظر تطبیق پذیری، یک پارچه کرم برای ساخت پرده ها، اثاثه یا لوازم داخلی نور، بالشتک های کابین، بالش ها و پوشش های تخت و غیره به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به طول عمر، انعطاف پذیری و تجدید نظر زیبایی شناسی آن، پارچه کرم در بازار بین المللی حاکم است.

در دسترس بودن پارچه crewel در رنگ ظریف درخشان و بافت غنی آن را یکی از اقشار پرجنب و جوش می داند. پارچه کرم دارای قابلیت تکمیل انواع مختلف تن تن است.

کشش پارچه

پارچه کششی پارچه ای است که به پارچه معمولی اشاره می کند که در تمام چهار جهت گسترش می یابد. ساده سازی ساخت لباس های کششی پارچه معمولا در لباس های شنا استفاده می شود. آنها در اصل در اواسط دهه 1980 توسط بسیاری از طراحان مد مورد استفاده قرار گرفتند. وارد شدن به بازار اصلی در اوایل 1990، پارچه های کششی به طور گسترده ای در لباس ورزشی استفاده می شود.

گاهی اوقات پارچه کشش نیز به عنوان پارچه بافته شده است که با فیبر پایدار پنبه، پشم یا مصنوعی مخلوط می شود. هنگامی که در مورد کشش صحبت می شود، پارچه کشش در یک یا هر دو جهت کشیدن سنتی و راحتی بسیار آسان است. پارچه کشش دارا بودن شکل بهتر و مقاومت در برابر چین و چروک است که باعث راحتی آنها می شود.

پارچه بازتابنده

پارچه بازتابنده بهترین نمونه از قابلیت گسترش پارچه است. این تنها به دلیل نوآوری مداوم در حوزه علم، امکان پذیر است. پارچه بازتابنده برای توانایی خود برای منعکس کردن نور تا دورترین فاصله ممکن است شناخته شده است. به همین دلیل است؛ پارچه بازتابنده در کاربردهای بی شماری استفاده می شود، اما تعداد کمی از آنها در زیر آمده است:

در خیابان ها: – بازتابنده ها و هشدارها از پارچه های بازتابنده تشکیل شده است. به طور کلی قرمز رنگ است زیرا قرمز بزرگترین توانایی برای منعکس کردن دارد. همچنین می توان از فاصله بسیار وسیعی که جریان ترافیک را هموار می کند قابل مشاهده است. به ویژه در دید در شب، پارچه های بازتابنده به اثبات رسیده است.
کیسه های ایمنی با استفاده از پارچه های بازتابنده ساخته می شوند. همچنین پوشاک دیگر توسط پارچه های بازتابنده ساخته شده است. پارچه های انعکاسی کمک می کنند تا شخص را در جمعیت یا هر نوع موقعیتی مطلع سازید. محافظان ساحلی و حتی پلیس گاهی اوقات لباس های خود را از کت های زندگی بازتابی تشکیل می دهند.
بسیاری از قابلیت های قابل استفاده دیگر این الیاف بازتابنده وجود دارد، و این باعث می شود که بهترین پارچه ها با دوام و قابلیت استفاده عالی نیز باشند.
پارچه پشم گوسفند وجانوران دیگر

Quilting هنر پوشش پارچه برای جلو و عقب، هر دو طرف است. پارچه های متشکل از دو طرف به طور کلی گفته می شود پارچه پارچه. پارچه های سرامیکی به طور کلی برای محصولات مانند کیسه، لباس و تشک ساخته شده است. پارچه های سرامیکی می تواند هر یک از مواد مانند پنبه، پلی استر، ابریشم و بسیاری دیگر از جمله پشم را ترکیب کند. پارچه های سرامیکی از سالها استفاده روزانه بوده است. با گذشت زمان، پارچه های سفال در ترکیب و طرح های خود نیز نوآوری شده و مدرن شده اند. پارچه پنبه نیز در رنگ های بی شماری و اشکال موجود است. به خصوص، انواع پارچه های سفال در کت و تشک دیده می شود.

پارچه پنبه در حال حاضر نماد وضعیت جدید است، به عنوان توده ای که بسیار مهم است از افتخار در داشتن. به غیر از لعاب و شگفت انگیز به نظر می رسد، دیگر دلایل محبوبیت پارچه پشم گوسفند قابلیت استفاده نامحدود آن است. پارچه های سرامیکی نرم در طبیعت و از این رو می توان به راحتی رشته. همچنین نیاز به نگهداری کمتر دارد، همانطور که قابل شستشو و قابل خشک کردن است. پارچه های سفال می توانند کیفیت بالای اولیه را برای مدت زمان طولانی تر حفظ کنند تا از پارچه های دیگر که در بازار استفاده می شود استفاده نکنند. در بالای آن، پارچه ای با ظرافت های لوکس به قیمت های ارزان تر برای افراد معمولی قیمت گذاری می شود.

پارچه پلی اتیلن

پارچه پلی اتیلن یک پارچه متمایز است که در بخش های داخلی و صنعتی بسیار تحسین برانگیز است. پارچه پلی اتیلن برای چگالی و نیروی غیرمعمول آن شناخته شده است که برتر از همه دیگران است. پارچه پلی اتیلن یک نوع پارچه مصنوعی است که در آزمایشگاه تولید می شود. پلیمر کردن اتیلن باعث تولید محصول سخت تر به نام پلی اتیلن می شود که بعدها برای پارچه استفاده می شود. پارچه پلی اتیلن برای بارهای اهداف استفاده می شود:

پارچه داخلی پلی اتیلن بهترین تعویض پارچه های سنتی برای انواع کیسه ها است. پارچه پلی اتیلن قادر به نگه داشتن وزن بسیار بیشتری نسبت به موارد قبلی است. مردم آن را دوست دارند بسیار سبک و مقاوم در برابر سایش و پاره شدن است. همچنین، آن را بسیار الاستیک است که باعث می شود آن کشش. این در اسباب بازی های مختلف مانند پد پریدن استفاده می شود.
پارچه صنعتی پلی اتیلن برای ماشین آلات استفاده می شود. همچنین پارچه های بافته شده در صنایع در مقیاس وسیع مورد استفاده قرار می گیرند. جدیدترین تکنولوژی در پارچه پلی اتیلن قابلیت استفاده از پارچه را افزایش داده است، مانند واحدهای تولید و بسته بندی.
پارچه پلی اتیلن اهداف بیشتری از موارد فوق دارد. به همین دلیل است که در بازار، تقاضا از پارچه پلی اتیلن روز به روز صعود می کند.

پارچه باریک

پارچه ها چیزی هستند که ما هر روز در آن می بینیم. پارچه ها با لباس به صندلی ها، بخش جدایی ناپذیر زندگی هستند. انواع مختلف پارچه مانند پارچه های مصنوعی، پارچه های طبیعی و بسیاری دیگر بسته به طرح ها و قابلیت استفاده آنها وجود دارد. پارچه های نازک نیز پارچه های رایج ترین در زندگی روزمره ما هستند.

پارچه های نازک، نسخه ضخیم تر از پارچه هستند زیرا رشته های آن ضخیم تر و قوی تر است. به همین دلیل است؛ رشته های باریک در مواردی استفاده می شود که برای وظایف سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. پارچه باریک به طور عمده در فرم های زیر استفاده می شود:

لنزهای زنجیری در کفش ها و بسیاری دیگر از اهداف تثبیت استفاده می شود. پارچه های نازک در لبه ها آن را قوی و آسان برای گرفتن. در زمان های اخیر، در طرح ها و شکل های نازک متشکل از پارچه های باریک، یک انقلاب رخ داده است. در حال حاضر، توری، مانند طناب معمولا در لوازم خانگی روزانه استفاده می شود.
نوارهای پارچه ای باریک برای ساخت نوار استفاده می شود. این نوارها در ظاهر عالی و با کیفیت هستند. این نوارها برای پوشاندن، تزئین و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.
در زمان های مدرن، قابلیت استفاده از پارچه های باریک به دلیل اینکه نور است و دوام عالی دارد، افزایش یافته است. به همین دلیل است؛ پارچه های باریک در بازار جهانی بسیار مورد نیاز است.
پارچه لمینت

گاهی اوقات پوشاک، کیسه ها، تخت ها از گرد و غبار و دیگر ذرات بیرونی محافظت می شود. این را می توان از طریق پارچه ورقه ای انجام داد که برای پوشاندن انواع لباس، ورق، پوشش، کیف دستی و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. پارچه لمینت از چیزهایی که هسته را از هر نوع ذرات خارجی محافظت می کند، کیفیت و لعاب را مختل می کند. لمینیت ما با پوشش مواد با فیلم محافظ در تمام طرفها انجام می شود. این اجازه نمی دهد که آب عبور کند و ماده به طور کامل ایمن شود. با این حال، آن را به طور کامل هوا تنگ نیست، زیرا رطوبت اجازه می دهد تا برای زندگی طولانی تر از پارچه ها اجازه می دهد.

پارچه لمینت دوام می آورد و کیفیت را حفظ می کند. در تحولات اخیر، طراحی و شکل پارچه های چند لایه با کمک های غیرمترقبه ابزار و تکنیک های مدرن تغییر یافته است. همچنین مردم به دلیل براق بودن و سبک فوق العاده خود در پارچه های ورقه ورقه ای نشان داده اند. امروزه پارچه لمینت یکی از نخستین پارچه هایی است که برای دکوراسیون استفاده می شود و به لمس لوکس داخلی می بخشد. علاوه بر این، در دسترس بودن جدیدترین نوع از پارچه های چند لایه و کسانی که در قیمت های مقرون به صرفه ترین آن را توسط هر کسی ساخته شده است.

پارچه فلچر

پارچه های فلکشن پارچه هایی هستند که از پارچه های مختلف ساخته شده اند. ترکیبی از عناصر مختلف باعث می شود که پارچه فلاونده تمام خواص عالی خود را به ارث برساند. پارچه فلچر در بازار داخلي و بين المللي به شدت مورد تقاضا قرار ميگيرد و هر دو ساخت آن پارچههاي پولدارتر در صنعت پارچه است. پارچه های فلکد ساخته شده و معامله شده توسط بارهای مردم به عنوان آن است که یکی از پارچه های که تقاضا در حال افزایش روز و شب است. همچنین پیشنهادات جذاب برای پارچه های فلچر باعث شده است مصرف کنندگان بیشترین سود خود را به دست آورند.

دلیل این شهرت معتبر، استفاده بی پایان از آن است. پارچه گلوله در لباس های مختلف و همچنین در بسیاری از موارد دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. پارچه های فلکدار در پیراهن، شلوار، شلوار، لباس های داخلی و غیره استفاده می شود علاوه بر این در لبه ها و همچنین به عنوان دیگر موضوعات بسته بندی استفاده می شود. پارچه های فلکشن برای قابلیت های خارق العاده ای که دارند، شناخته شده اند و از آنجایی که بهترین مواد برای کفش های چوبی یا دیگران هستند. در کرسی ها، فرش ها، پارچه های فلچر بهترین جزء است زیرا مقاومت در برابر انواع مصیبت ها است. پارچه فلاکت در بارهای طرح های غیر رسمی و اشکال استفاده می شود و می تواند به راحتی در هر نوع قالب قالب داده شود.

پارچه مقاوم در برابر شعله

آتش و بسیاری دیگر از تلفات در زندگی روزمره بسیار رایج است. به همین دلیل مردم ترجیح می دهند پارچه هایی را که مقاوم به شعله هستند. مفهوم پارچه مقاوم در برابر شعله ممکن است به علت تحقیقات و آزمایش های طولانی در آزمایشگاه ها برای چندین سال امکان پذیر باشد. اولویت اول پارچه مقاوم در برابر شعله این است که باید برای کاربر راحت باشد. این بدان معنی است که نباید بیش از حد سنگین و یا خیلی نازک باشد. همچنین باید یک نگاه خوب داشته باشیم که کاربر را جذب می کند. خبر خوب این است که چنین پارچه مقاوم با شعله با کیفیت بسیار بالا در حال حاضر به راحتی در دسترس است. آخرین پارچه مقاوم در برابر شعله به سادگی فوق العاده در FA و طولانی ترین durability است.

پارچه مقاوم در برابر شعله در انواع لباس و بسیاری دیگر مانند پرده، ورق و بسیاری دیگر استفاده می شود. پارچه مقاوم در برابر شعله تشکیل شده از مواد شیمیایی و سایر اجزاء است که آن را به راحتی نگه می دارد در هر مقدار حرارت و شعله. همچنین، لعاب یا سطح کیفی را برای یک دوره طولانی تر از دست نمی دهد. با آگاهی در توده ها، پارچه های مقاوم در برابر شعله در حال تبدیل شدن به لباس های متنوع و مناسب برای بسیاری از کاربردهای دیگر هستند. همچنین، با نفوذ دلپذیر مارک های بزرگ در پارچه مقاوم در برابر شعله، این آخرین روند در میان توده ها به خصوص نسل جوان ساخته شده است.


پارچه ضد آب و لک | نانو نسج چلیپا

پارچه ضد آب و لک | نانو نسج چلیپا

پارچه ضد آب و لک | نانو نسج چلیپا