پارچه نانو ضد آب و لک | تبدیل پارچه معمولی به نانو

 مقدمه:

شرکت نانو نسج چلیپا با ارائه‌‌ی يک فناوري جديد در حوزه پوشاک و منسوجات نانو، قادر است هر نوع پارچه‌ای را به يک پارچه با خواص مورد نیاز و سفارشی تبديل نماید. این فناوری مقرون‌ به‌صرفه‌ی منحصربه‌فرد قابل اجرا ( پوشش ) بر سطوح الیاف طبیعی و مصنوعی می‌باشد.

نانو نساجی تکمیل منسوجات ( ضد آب و لک ):

تولید سطوح با خاصیت خودتمیزشوندگی با دو روش ابرآب گریزی و تجزیه فوتوکاتالیستی آلودگی ها امکان پذیر است. خودتمیزشوندگی فوتوکاتالیستی براساس تجزیه شیمیایی مواد آلاینده از طریق واکنش اکسایش/کاهش نوری در اثر تابش نور استوار است. دی اکسید تیتانیوم یا تیتانیا از پر مصرف ترین مواد در این زمینه می باشد. اثر فوتوکاتالیستی می تواند منجر به تخریب ترکیبات آلی موجود در دیواره سلولی باکتری و مولکول های ترکیبات ایجاد کننده بو شود؛ بنابراین در اثر تکمیل با فوتوکاتالیست ها، علاوه بر خاصیت خود تمیزشوندگی، خواصی همچون ضد میکروبی و ضدبو نیز در سطوح ایجاد می شود. چنانچه سطوح تکمیل شده با دی اکسید تیتانیوم در معرض تابش نور قرار گیرند از زردشدگی در اثر نور و تجزیه نوری سطح نیز جلوگیری می شود.

  • آبگریز و ضد آب و لک به طور ۱۰۰ %
  • عدم تغییر رنگ الیاف پارچه ( بیشتر در پارچه های ابریشمی )
  • کاملا نامرئی و غیر قابل رویت
  • بدون نیاز به حرارت
  • قابل اعمال بر روی کلیه ی پارچه ها با کاربرد های متفاوت
  • قابل شستوشو

 

تکمیل سطوح با هدف ایجاد خاصیت خود تمیزشوندگی با دو رویکرد قابل اجراست؛ در رویکرد اول منسوج با خاصیت خودتمیزشوندگی یک سطح اَبَرآب گریز است. در رویکرد دوم از نانوذراتی نظیر دی اکسید تیتانیوم (در فرم آناتاز) به صورت یک پوشش نانومتری بر روی منسوجات استفاده می شود، که این نانوذرات در حضور آب، اکسیژن و پرتو نور خورشید، سبب از بین بردن لکه های ایجاد شده بر منسوج می شوند.


پارچه نانو ضد آب و لک . نانو کردن پارچه . اسپری نانو ضد آب و لک پارچه . ضد آب و لک کردن پارچه . نانو کردن پارچه . تکمیل منسوجات نانو . نانو تکمیل ضد آب و لک . نانو کردن پارچه . نانو برای لباس . خرید نانو ضد آب و لک .پارچه نانو خرید پارچه نانو قیمت پارچه نانو تولید پارچه نانو برای مبل نانو در پارچه بافی پارچه نانو نقره پارچه نانو مبل پارچه مبلی نانو Nano waterproof fabric برای مبل پارچه رومبلی نانو نانو در پارچه