دستگاه تکمیل نانو ضد آب و لک انواع منسوجات و پوشاک

به طور کلی نانو مواد تکمیل را که توسط متخصصین نانو نسج چلیپا طراحی شده اند را میتوان به روش های مختلف بسته به نوع و جنس کالا با روش های مختلف و همچنین دستگاه های مختلف که توسط شرکت تولید شده اند پوشش داد.

در زیر بعضی از دستگاه های رایج در نانو تکمیل منسوجات و پوشاک توضیح داده خواهد شد. اما برای انتخاب درست دستگاه و سفارش آن با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

دستگاه غوطه ور سازی :

در این روش پارچه به مدت کوتاهی به محلول حاوی نانوذرات آغشته شده و سپس از طریق فشار بین دو غلتک ذرات به داخل بافت منسوج نفوذ می کنند.

در این دستگاه منسوج در شرایط مشخص درون یک محلول قرار داده می شود و در این مدت مقدار زیادی از نانوذرات موجود در محلول را برداشت می کند که معمولاً این روش با اعمال حرارت و طی زمان طولانی تری نسبت به روش قبل صورت می گیرد.

دستگاه تکمیل نانو

دستگاه افشانه زن مخصوص نانو مواد:

استفاده از افشانه روش دیگری برای تکمیل شیمیایی منسوجات با میزان کمتر مصرف آب نسبت به روش هایی نظیر آغشته سازی و رمق کشی است. در این روش می توان از یک یا دو افشانه برای پوشش دهی یک یا دوطرف منسوج استفاده نمود. نازل های افشانه باید به نحوی در امتداد عرض پارچه قرار داده شوند تا علاوه بر پوشش دهی سراسر پارچه، مناطق پوشش داده شده هم پوشانی نداشت باشند. در این روش نفوذ محلول در منسوج به میزان محلول استفاده شده برای افشانه و خاصیت ذاتی الیاف در جذب مایعات وابسته است. برای مثال در پارچه پنبه ای به دلیل قابلیت مناسب جذب مایعات، محلول مورد استفاده کمتر به سمت دیگر پارچه مهاجرت می کند، در صورتی که برای پلی استر یا سایر الیاف آبگریز ، امکان جذب مایعات توسط الیاف بسیار کم است و این عمل می بایست از طریق خاصیت موئینگی الیاف صورت پذیرد.

دستگاه تکمیل پارچه

دستگاه لایه نشان کف نانو مواد:

روش لایه نشانی از طریق کف یکی از روش های تکمیل شیمیایی منسوجات است که با استفاد از آن به مقدار قابل توجهی در میزان مصرف آب صرفه جویی می شود. برای ایجاد کف، از یک ماده سطح فعال یا عامل ایجاد کف استفاده می شود. چگالی کف که از پارامترهای مهم در این روش است به نسبت حجم کف به حجم مایع اولیه گفته می شود. در کف هایی با چگالی کمتر نسبت به کف های با چگالی زیادتر، اندازه حباب های مایع بزرگ تر است.

پایداری کف وابسته به استحکام دیواره حباب های مایع است و افزودن یک ماده غلظت دهنده یا پلیمر انحلال پذیر در آب که گرانروی مایع را افزایش دهد منجر به پایداری بیشتر کف می شود. کف های پایدار با استفاده از سیستم چاقویی یا غلتک پوشش دهنده دوار افقی، و کف های با پایداری متوسط با استفاده از سامانه تولید و اعمال همزمان کف بر روی منسوجات پوشش داده می شوند. پس از اعمال کف، پارچه از میان غلتک های تحت فشار و یا منطقه تحت خلاء عبور می کند تا حباب مایع ترکیده و مایع به داخل پارچه نفوذ کند.

دستگاه تکمیل نانو


دستگاه تکمیل نانو مواد . دستگاه تکمیل پارچه نانو . دستگاه تکمیل فرش نانو . دستگاه تکمیل ضد آب و لک نانو . نانو تکمیل ضد اب . دستگاه تکمیل منسوجات . دستگاه تکمیل پوشاک . ماشین آلات نانو . ماشین آلات تکمیل پارچه . ماشین آلات تکمیل فرش نانو . دستگاه تکمیل رو میزی . دستگاه تکمیل رو فرشی . دستگاه تکیمل لباس نانو . نانو تکمیل منسوجات Finishing Machine . چگونه تکمیل کردن پارچه نانو . دستگاه تکمیل کیف و کفش . خط تولید تکمیل پارچه نانو . خط تولید نانو تکمیل منسوجات . خط تولید نانو تکمیل پوشاک دستگاه تکمیل